Seres László: A kormányfő, aki bejött a hidegről
Háborús bűnökről csak a háború után beszélhetünk? Jó. Akkor beszéljünk a béke idején elkövetett bűnökről. Vélemény.
Háborús bűnökről csak a háború után beszélhetünk? Jó. Akkor beszéljünk a béke idején elkövetett bűnökről. Vélemény.
Izrael liberális demokrácia, olyan szabadságjogokkal, amilyenekről a környező népek csak álmodnak, de az országot valóban a kettészakadás fenyegeti. A zsidó állam ellenségei pedig már csak azt a bizonyos kávét kérték. Amelyet, írja szerzőnk, talán nem kellene szervírozni. Vélemény.
Seres László elfogott egy levet, amelyet a NATO-ügyben Svédországban és Finnországban tárgyaló küldöttség írt Orbán Viktor miniszterelnöknek. Ebből megtudhatjuk, hogy a hanyatló Nyugatnak vége, kiderül, mit javasol a fideszes küldöttség a béke elérésére, és hogy mi az a magas szint a demokráciában, amit a magyar kormány szerint ennek a két északi országnak el kell érnie.
Be kell-e fogadnia a sorozás és a katonai szolgálat elől menekülő oroszokat Európának, teszi fel a kérdés szerzőnk. Mi a teendő, ha semmit nem tudunk a közelmúltjukról? Van-e felelőssége az egyes orosz állampolgárnak abban, ami Putyin rendszerében történt, történik? Elég-e erényesnek látszani? Vélemény.
Az igazán érdekes nem az, amit Orbán Viktor Dallasban elmondott, hanem amiről őszintén és mélyen hallgatott. Magyarország külpolitikai elszigetelődése, a magyar államkapitalizmus, vagy a gazdagember-lista élére repített telekszomszéd. Vélemény.
„Annyi győzelmet arattunk, hogy az ember csak vakarja a fejét. Tudják, a győzelem napi rutinná vált számunkra” – büszkélkedett el a magyar miniszterelnök amerikai konzervatívok előtt azzal, hogy tizenkét éve tartó hatalmi, közjogi és médiabeli manipulációi folyamatosan hozzák a befektetett idő és energia megérdemelt gyümölcseit.
A remény fenntartásán túl Márki-Zaynak olyat is nyújtania kell, amit a Fidesz nagyon profin kínál, az ellenzék meg eddig sehogy: identitást. Az is kérdés, az őt támogató pártok meddig azonosulnak a terveivel – és vele. Vélemény.
„Minden egyes amerikainak lehetősége lesz arra, hogy teljes mértékben kiaknázza a benne rejlő lehetőségeket. Hazánk elfelejtett férfijai és asszonyai nem lesznek többé elfelejtve. (...) Népünk kreatív tehetségét fogom hasznosítani, a legjobbakat és legokosabbakat fogjuk felkérni, hogy hatalmas tehetségüket mindannyiunk javára kamatoztassák” – ígérte sok egyéb mellett az a férfi, akihez az utóbbi időben sokan hasonlították az ellenzéki előválasztás győztesét. Mint tudjuk, Donald Trump végül nem éppen azt hozta, amit megválasztása napján Amerikának megígért, de megválasztása egyik legfőbb oka ez a kulcsmondat: az elfelejtett emberek helyzetbe hozása.
Az amerikaiak a szeptember 11-i terrortámadás 20. évfordulóján hagyják ott Afganisztánt a táliboknak. Remek. Az eredményt már most látjuk. Szeptember 11-e áldozatai mindenesetre nem ezt érdemlik a 20. évfordulón. Az holtbiztos. Vélemény.
A cég nem transzparens és nem elszámoltatható, önkényes módon tilt le embereket és tartalmakat. Ettől még azonban nem állami vagy uniós feladat a megregulázása - véli szerzőnk.
Ha valóban elegünk van a korrupcióból, nem csak a Fidesz klientúraépítését kell elutasítanunk, írja szerzőnk.
Kiket is takar az a bizonyos 1 százalék, amelyik nem fér bele Karácsony Gergely 99 százalékába? Három teljesen különálló halmazt, melyek összemosása vélhetően mérhető választói elvárásoknak felel meg. Vélemény.